CONTEMPORARY dla dzieci

 

BALET (taniec klasyczny)

to technika, która dyscyplinuje ciało tancerza. Jest on bazą do innych stylów tanecznych takich jak taniec jazzowy lub taniec modern. Zajęcia skupiają się na stworzeniu pięknej formy (sylwetki, postawy w tańcu, elegancji tańca, gracji i wdzięku), a także płynnym ruchu.

Metodyka zajęć oparta jest o zasady techniki rosyjskiej szkoły tańca klasycznego, z zachowaniem tradycji baletu francuskiego.  Tancerz na zajęciach uczy się utrzymania ciała w pozycji aplomb, lekkości skoków (allegro) i obrotów (piruety), płynności pozycji rąk i nóg (ports des bras).

Zajęcia z tańca klasyczne wyrabiają koordynację ruchową i rzetelną technikę taneczną, która przydaje się każdemu tancerzowi bez względu na styl taneczny jaki go interesuje. 

Zajęcia Baby Balet stanowią wprowadzenie najmłodszych tancerzy z podstawami klasyki, koordynacją ruchową oraz umuzykalniają i upłynniają ruch. 

TANIEC JAZZOWY

oparty na idei baletu, choć tak jak taniec współczesny, pozbawiony pewnych ograniczeń. Cechami charakterystycznymi tańca są tak zwane izolacje, czyli ruchy partiami ciała niezależnie od innych (np. sama głowa, klatka piersiowa czy sam tułów) i kontrakcje, spotykane równie często w hip-hopie, ale na innej zasadzie. Taniec jazzowy sprawia ogólne wrażenie tańca "lekkiego i niezależnego" tak jak taniec współczesny czy modern, lecz zaraz po balecie jazz jest jedną z najtrudniejszych technik tanecznych i wymaga wielkiej pracy tancerza. Taniec jazzowy można zobaczyć na deskach teatru, gdzie spotykane są spektakle typowo jazzowe. Tancerze występują zazwyczaj w tunikach i na boso lub tzw. jazzówkach, czyli butach nieograniczających ruchu stopy i pozwalających na swobodne pointy. W miarę upływu czasu powstało kilka odłamów tańca jazzowego: lyrical jazz, latin jazz, modern jazz i inne.

Taniec Jazzowy można opisać w kilku słowach, a są nimi: izolacja, collaps, policentryzm, polirytmia, synkopa, dynamika, przestrzeń, ciągłość ruchu, contraction i release, relaxation.

Izolacje, policentryzm, collaps oraz koordynacja ruchowa z zajęć jazzowych wykorzystywana jest w pozostałych technikach tanecznych takich jak hip-hop, street jazz czy breakdance. Podsumowując,  jazz jest niezbędną i konieczną bazą dla tancerzy, którzy poważnie myślą o tańcu i prezentowaniu się na scenie.

MODERN

często jest mylnie kojarzony z tańcem jazzowym. U nas modern jest stworzony jako odrębne zajęcia. Modern bazuje przede wszystkim na technice tańca klasycznego (np. płynny ruch) jak i technice tańca jazzowego (paralelne ułożenie stóp). W modern dance mamy do czynienia z dużą ilością wyskoków, które są wykonywane bardzo delikatnie i zwinnie. Co więcej, w tym stylu chodzi przede wszystkim o naturalne, płynne poruszanie się po scenie, gdzie jeden ruch wychodzi z drugiego. Jest też  odmianą taneczno-ruchową, w której tancerz pokazuje swoje emocje. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017 © Studio Tańca
Royal Dance Center Niepubliczna Placówka Artystyczna

System zarządzania Pióro

Studio Tańca
Royal Dance Center
tel. 77 551 5551
mob. 600 044 210
recepcja@royaldancecenter.pl
www.royaldancecenter.pl
1
21:50
   wtorek, 26 września 2017 roku