STREET DANCE DLA DZIECI

 

HIP HOP/ STREET DANCE

jako styl taneczny pomaga w koordynacji ruchowej tancerza, wspomaga gibkość ciała oraz bazuje na izolacjach. Same zajęcia należą do bardzo energicznych i rytmicznych, a bardzo popularna oprawa muzyczna powoduje, że zajęcia te docierają do szerokiej rzeszy tancerzy, zarówno tych młodszych jak i starszych. Często formułowane przez nich samych jako "moje klimaty".

Dzięki bazie tzw. foundation, nauczycie się  tańczyći interpretować muzykę na bieżąco.

 

POPPING

Technika oparta na spinaniu (POP) i rozluźnianiu mięśni (ramion, przedramion, klatki, nóg, karku) akcentując przy tym beat oraz balansując ciężarem ciała. To właśnie taki ruch, styl taneczny, określany jest terminem POPPING. To jedno znaczenie tego terminu, ale nie określa on poppingu w pełni. Z racji, iż styl ten tworzyło wielu ludzi z różnych miejsc i kultur, jest on bardzo różnorodny. Drugie znaczenie tego słowa pozwala na zrozumienie właśnie tej różnorodności i wielości inspiracji, które wpłynęły na powstanie poppingu takiego, jakim widzimy go dzisiaj. Mówiąc "tańczę popping", "jestem popperem", mam na myśli nie tylko spinanie i rozluźnianie mięśni w rytm muzyki. Myślę o rozmaitych stylach i ruchach wrzuconych do wielkiego worka o nazwie popping! To pojemna nazwa, pod którą ukryta jest rodzina niezależnych stylów tanecznych. To właśnie mieszanie poppingu w rozumieniu klasycznym (pop, balans ciała, groove) z pozostałymi stylami pozwala nam lepiej interpretować muzykę, doskonale się przy tym bawiąc.

 

LOCKING

Styl tańca zaliczany do bazy Street Dance, zapoczątkowany przez grupę taneczną The Lockers. Wywodzi się z imprez i polega na dobrej zabawie oraz komunikacji w tańcu. Charakteryzuje się wykonywaniem zatrzymanych pozycji do muzyki w dynamicznym rytmie muzyki funk, soul i disco. Uczy kreatywności i nabrania dystansu do siebie oraz poprawia nastrój.

 

BREAKING

Taniec wymagający dobrych predyspozycji fizycznych, kondycji oraz wysokiego poczucia rytmu. W toku nauki nasi tancerze uczą się tego krok po kroku. Breakdance polega na wykonywaniu ewolucji akrobatycznych, połączonych z czystym, rytmicznym tańcem, tworząc w ten sposób nierozerwalną całość.
W naszej szkole zajęcia są prowadzone przez Mychę. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, następnie przechodzimy do nauki :

  • Toprock - czyli właściwe, dynamiczne kroki taneczne łączone z gestykulacją,tworzące wrażenie "mowy ciałem". Wstęp do każdej figury. Aby dobrze wykonywać top-rock, trzeba przede wszystkim umieć improwizować i mieć wyczucie rytmu.

  • Drop (Go down) - przejścia z toprock do footwork, ważne kroki pozwalające na płynne przejścia między tymi elementami, zachowujące ciągłość taneczną).

  • Freeze - figura statyczna, polegając, a na "zastygnięciu" w konkretnej pozycji na kilka sekund.

  • Footwork - kroki taneczne, wykonywane z pozycji przysiadu podpartego. Mogą służyć jako łącznik między głównymi elementami (toprock, power, freeze), wstęp, wypełniacz lub dodatek - wszystko zależy od inwencji i improwizacji tancerza.

 

 

2017 © Studio Tańca
Royal Dance Center Niepubliczna Placówka Artystyczna

System zarządzania Pióro

Studio Tańca
Royal Dance Center
tel. 77 551 5551
mob. 600 044 210
recepcja@royaldancecenter.pl
www.royaldancecenter.pl
1
21:47
   wtorek, 26 września 2017 roku