JESTEŚ TUTAJ  

TAP DANCE

 

taniec, który słychać. 

Wywodzi się on z Ameryki Północnej, a światową sławę zyskał w pierwszej połowie XX wieku. Popularnie nazywany stepem (stepowaniem). Jest to taniec bardzo ekspresyjny oparty o rytm, który wystukiwany jest przez tancerza stopami. Powstał wyniku wymieszania kultur w oparciu o takie formy taneczne jak American Shuffle, Irish Jig czy Clogging. Doskonale współgra z innymi technikami tanecznymi i stylami tańca. Swoją sławę zawdzięcza w dużej mierze Fredowi Astaire, który to rozsławił go jako musicalową formę wyrazu.
Tap Dance jako taniec sprawia dużo radości i powoduje, że w naszym ciele wytwarza się sporo endorfin. Coraz więcej osób decyduje się na tą formę tańca zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Tap Dance jako technika pomocnicza pomaga w umuzykalnieniu, rytmizacji, a także poprawia w znacznym stopniu siłę i pracę stawu skokowego. Osoby stepujące poprawiają bardzo siłę wewnętrznych mieśni miednicy. 
Jak się ubrać na zajęcia?
Proponujemy swobodny strój nie krępujący ruchu, ale nie tak obszerny jak na zajęciach typu street dance. Na zajęciach tańczymy w specjalnym obuwiu tanecznym podkutym aluminiowymi blaszkami. Osoby początkujące które nie mają takich butów mogą na pierwszych zajęciach pojawiać się w butach z twardą nie brudzącą parkietu podeszwą.

 

2017 © Studio Tańca
Royal Dance Center Niepubliczna Placówka Artystyczna

System zarządzania Pióro

Studio Tańca
Royal Dance Center
tel. 77 551 5551
mob. 600 044 210
recepcja@royaldancecenter.pl
www.royaldancecenter.pl
1
21:52
   wtorek, 26 września 2017 roku